január
12-én este 8-kor Holdbeli csónakos
14-én délután 4-kor Holdbeli csónakos
23-án este 8-kor Egy fő az egy fő
24-én este 8-kor Egy fő az egy fő
25-én este 8-kor Egy fő az egy fő
30-án este 7-kor A fösvény

A Janus Egyetemi Színház 15 éves, és születésnapjára kapott egy vadonatúj, professzionális stúdiószínházat a Zsolnay Kulturális Negyedben.

December 10-én a JESZ a Holdbeli csónakos bemutatásával avatja új játszóhelyét, és ünnepli jubileumát.

Weöres kalandos játékának színre kerülését több dolog magyarázza. A mítoszt és a vásári komédiát is felvonultató darab, amely magában foglal szerelmi és üdvtörténetet is, sőt a felnövekvésről is szól, de a világ hatalmi viszonyairól és egyensúlyáról is beszél, kérdésfelvetéseiben, összetettségében a mesei megoldások ellenére alkalmas arra, hogy a JESZ közönségét, az egyetemistákat megszólítsa. Sokszínű szerepei; a naiv szerelmes gyermekemberek, a bábos világot idéző figurák, a mitikus királyok, a szellemek, az égzengés, a magas- és mélyhangú kórus kihívást jelentenek a JESZ társulata számára, és egy színpadra hozzák a legfiatalabb egyetemista színészt és a nagy tapasztalattal rendelkező alapító tagot is. A történet változatossága, helyszínei megmutatják azt, hogy az új színházi tér mire képes, milyen látványvilágok, illúziók építhetők fel a díszlet, a hang, és a fény segítségével.

Weöres Sándor életének egy részét Pécsett töltötte, műveit Pécsnek szánta, pécsi alkotótársakkal álmodta színpadra, de ezek az álmok ritkán tudtak valóra válni.

Az idén a Bóbita Bábszínház és a Pécsi Nemzeti Színház is programszerűen tűzte műsorára Weöres műveit, és a JESZ bemutatója ebbe a sorba is illik, miközben hagyományt elevenít fel, hiszen a JESZ majd’ 9 éve a Kétfejű fenevad színrevitelével már hozzájárult ahhoz, hogy Weöres Sándor elfoglalhassa méltó helyét a pécsi színpadokon.